ScrollToTop

Implanty

Implantologia stomatologiczna – znamy się na tym

Zdarza się, że nasi pacjenci przychodzą do nas z uzębieniem, które należy usunąć. Nie chcąc ich pozostawić ze szpecącą dziurą, proponujemy zabieg, w którym wszczepione zostaną implanty.

Nasza klinika dba o to, aby zarówno całe Kielce, jak i okolice dowiedziały się czym jest implantologia stomatologiczna. Dzięki nam mają Państwo możliwość uzupełnienia ubytków, które powstają po ekstrakcji zęba. Ta trudna dziedzina stomatologii nie jest nam obca. Posiadamy nie tylko najwyższej klasy sprzęt, ale również personel posiadający wieloletnie doświadczenie. Nie tylko Kielce były miastem, w którym je zdobywali.

Aby mieli Państwo obraz tego, co będzie się działo podczas wspomnianego zabiegu, poniżej przedstawimy jego przebieg, jak również opowiemy, czym są implanty.

Implantem nazywamy sztuczny element, który ma za zadanie zastąpić korzeń zęba. Jest on wprowadzany do kości szczękowej podczas zabiegu, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Implanty wykonane są z tytanu. Materiał ten doskonale współgra z ludzkim organizmem, jak również jest bardzo wytrzymały – podobnie jak korzenie naturalnych zębów człowieka. Po umieszczeniu sztucznego implantu w kości, pacjent musi odczekać trzy miesiące, aby stomatolog mógł nadbudować część protetyczną.

Implantologia stomatologiczna nie należy do najłatwiejszych dziedzin, dlatego tak ważne jest, aby lekarz stomatolog-implantlog miał odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę. Powinien on przed zabiegiem wytłumaczyć pacjentowi, na czym będzie on polegał i jak powinien się do niego odpowiednio przygotować.

Jak wyżej wspomnieliśmy, przybliżymy Państwu już teraz istotne kwestie związane z wszczepieniem implantu.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby przed zabiegiem wykonać odpowiedni zestaw badań, które wykluczą przeciwwskazania do wszczepienia implantu. Do najważniejszych należą: morfologia, OB, czas krwawienia i krzepnięcia krwi. Zanim poddamy się zabiegowi, należy zjeść lekki posiłek oraz wyczyścić prawidłowo jamę ustną.
Podczas zabiegu pacjent otrzymuje w gabinecie znieczulenie miejscowe oraz sterylny strój. Stomatolog preparuje miejsce, w które wprowadzony jest implant. Pacjent po zabiegu powinien chłodzić operowane miejsce i częściej czyścić jamę ustną.

Nasza klinika posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, jaką jest implantologia stomatologiczna. Obsługujemy nie tylko Kielce, ale również inne części Polski. Aby zadbać o Państwa jak najlepiej stosujemy implanty najnowszej generacji. Nasi pacjenci specjalnie odwiedzają Kielce, bo tylko w naszej klinice przeprowadzane są zabiegi najwyższej jakości.

Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na zabieg.

Powrót